Godziny otwarcia:
Po -Nd:
od 12 do 23
Pt -So:
od 12 do 24
PolskiAngielskiNiemiecki
Zadzwoń i zarezerwuj: 77 5518793 - 696482132 Rynek 32
45-015 Opole

Wydarzenia

11 Kwiecień
15.04.2016 Grupa Trzymająca Ster - koncert szantowy.
Grupa Trzymająca Ster to poznański zespół grający muzykę żeglarską, w skład którego wchodzą: Danka Kurasz, Olo Sienkiewicz, Krzyś Pietrukiewicz oraz Witek Małecki. Wszyscy wywodzą się z Klubu Żeglarskiego Politechniki Poznańskiej. Muzykę w większości tworzą sami, a częściowo zapożyczają z annałów muzyki dawnej i tradycyjnej. Teksty w całości są autorstwa członków zespołu.
Występowali na licznych festiwalach i przeglądach szantowych zdobywając wyróżnienia i nagrody, między innymi: I miejsce Szanty Kunice 2011, II miejsce Szanta Claus 2011, występ na festiwalu Shanties 2012 (1 z 3 nominacji po konkursie), III miejsce Festiwal Mikołajki Szanty 2013, I miejsce festiwal Rafa 2013, I miejsce VI Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej 2015 i nominacja na festiwal Bazuna 2016.

Oto co piszą sami o sobie:
„Po latach wspólnych rejsów, ognisk, przy których przeżywaliśmy wspólnie ciężki los wielorybników, lub podłość portowej Margot ;), zapragnęliśmy spróbować sił - grając razem.
Olo - gitarzysta rozmiłowany w poezji, najlepiej lekko depresyjnej, Krzysiu - nasz perkusista , lekko nasączony adehade, bębniący i stukający we wszystko, co popadnie, Danuśka - z pudłem pełnym flecików i głową pełną zwariowanych, coraz bardziej zaskakujących ją samą pomysłów...i Witek - który tę menażerię zebrał i nakłonił do prób - gitarzysta i największy żeglarski praktyk w naszym gronie. Grupa Trzymająca Ster:)
Nasz początek (w 2009r) obfitował przede wszystkim w zapał i odwagę. Kilka lat ćwiczeń, prób i koncertowania sprawiło, że naszych autorskich piosenek słucha coraz więcej miłośników ballady żeglarskiej, a my....również bawimy się coraz lepiej:) ”

Pod koniec września 2012 ukazała się debiutancka płyta zespołu - pod tytułem „Diabli nadali!” z autorskimi utworami o tematyce żeglarskiej. Płyty nie można kupić, za to można ją dostać!
Szczegóły na stronach zespołu: www.gts.art.pl. Również tam można posłuchać utworów zespołu.
Zapraszamy też do odwiedzenia ich profilu na Facebooku (poszukaj: Grupa Trzymająca Ster).