Godziny otwarcia:
Po -Nd:
od 12 do 23
Pt -So:
od 12 do 24
PolskiAngielskiNiemiecki
Zadzwoń i zarezerwuj: 77 5518793 - 696482132 Rynek 32
45-015 Opole

Wydarzenia

03 Grudzień
14.01.2016 Gruzja mój drugi dom - spotkanie z Magdaleną Konik
W kubrykowym czwartku podróżniczym porozmawiamy o Gruzji nie jak o przelotnym spotkaniu ale o związku na dobre i na złe.
Gościć będziemy Magdę Konik:
..."Kiedy pierwszy raz pojechałam do Gruzji nie sądziłam, że zabawię tam na dłużej. Zakochałam się w tym kraju na tyle, że po czwartej podróży postawiłam wszystko na jedną kartę i przeprowadziłam się do Tbilisi.
Ale mieszkanie w kraju, gdzie jeszcze niedawo trwała wojna nie jest łatwe. Zwłaszcza dla samotnej, choć upartej kobiety, która ma inną mentalność, podejście do mężczyzn, do pracy i nie jest cierpliwa.

Kilka miesięcy, które minęły w Gruzji, nauczyły mnie wiele. Stanęłam również w obliczu wydarzeń, które zmusiły mnie do zmierzenia się z własnymi barierami.
Codziennie rozmawiając z ludźmi, jeżdżąc prywatnie lub służbowo w kompletnie nieturystyczne obszary Gruzji odkryłam zupełnie inny kraj.
Mieszkanie w Gruzji jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmierzyć się ze sobą i zmienić podejście do życia. Tu zmienia się wszystko, a wystarczy tylko trochę więcej czasu i uśmiech, by zacząć codziennie niesamowitą przygodę.

Zapraszam na opowieść o kraju, który stał się moim drugim domem. Na spotkanie z ludźmi, których poznałam - uchwyconych na fotografiach. Na wyciszenie się wśród górskich szczytów, których piękna nie odda żadne zdjęcie."

O sobie:
Studentka Katowickiej Szkoły Fotograficznej FOTOEDUKACJA, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK w Chorzowie, Członek Grupy Fotograficznej NaTeChwile. Od lipca 2015 kolejna Polka, która związała się prywatnie i zawodowo z Gruzją i idąc za głosem serca zamieszkała w Tbilisi. Publikowała zdjęcia w mediach i prasie polskiej oraz gruzińskiej. Obecnie jako freelancer współpracuje jako fotoreporter dla Georgian Journal i Institute for War and Peace Reporting.