Godziny otwarcia:
Po -Nd:
od 12 do 23
Pt -So:
od 12 do 24
PolskiAngielskiNiemiecki
Zadzwoń i zarezerwuj: 77 5518793 - 696482132 Rynek 32
45-015 Opole

O nas


Jesteśmy żeglarzami.
Przepłynęliśmy już  tysiące mil morskich po różnych morzach. Żeglowaliśmy po wodach Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego. Pływaliśmy powyżej koła podbiegunowego po fiordach i morzu Norwegii. Odwiedziliśmy wiele portów o niepowtarzalnym klimacie.
Te magiczne miejsca były dla nas inspiracją stworzenia Tawerny.
Podróżowanie to styl życia, to wspaniała pasja zwiedzania i odkrywania. Dla tych wszystkich, których pasją są podróże i przygoda otwieramy Tawernę Podróżników.
Zapraszamy wszystkich .
Chcemy, aby KUBRYK - Tawerna Podróżników był miejscem gdzie powstawać będą pomysły niezwykłych wypraw. Miejscem, do którego będziecie szczęśliwie powracać. Zapraszamy każdego, kto chce relacjami ze swoich podróży podzielić się  z innymi.
Zapraszamy wszystkich, którzy żeglują, wspinają się, jeżdżą konno. Tych którzy  jeżdżą na dwóch i czterech kołach.
Do waszej dyspozycji oddajemy projektory do oglądania w szerokim gronie relacji z wakacji, z imprez, wycieczek, wspomnień ze szkolnych lat, a także do prezentacji zamierzeń i osiągnięć waszej firmy.
Zapraszamy też na dobre jedzenie w jedynym wyjątkowym klimacie.

Irena i Grzegorz Szymela

Tawerna (wł. taverna, łac. taberna) – słowo to oznacza tyle, co: ubogie mieszkanie, uboga karczma, szopa. Określenie to na przestrzeni lat przyjęło znaczenie odnoszące się do ubogiej karczmy portowej , przeznaczonej głównie dla rybaków i żeglarzy. Swoje pochodzenie wraz z nazwą wywodzi z krajów płd. Europy położonych nad Morzem Śródziemnym, zwłaszcza z Włoch.Wyraz ten zapożyczony z języka włoskiego w języku polskim oznacza portową restaurację lub bar.

Kubryk – wspólne, wieloosobowe pomieszczenie mieszkalne załogi stosowane dawniej na okrętach i statkach.  Dziś kubrykiem nazywa się na statkach szkolnych wspólne pomieszczenie mieszkalne uczniów lub studentów, którzy odbywają praktyki morskie.